PROJEKTOWNIA WNĘTRZ

Apartament dla rodziny Warszawa Wilanów

Apartament dla rodziny z dwójką dzieci

Prawie 190 metrowe mieszkanie na warszawskim Wilanowie to dom dla czteroosobowej rodziny, w tym dwójki bardzo aktywnych dziewczynek.

Założeniem było stworzenie jasnej, naturalnej i bezpiecznej przestrzeni sprzyjającej integracji i zabawie jak i strefy bardziej osobistej służacej pracy i wypoczynkowi.


Wyzwanie:

Młode małżeństwo zwróciło się do mnie z pytaniem czy wybrane przez nich dwa sąsiadujące mieszkania w nowym budynku na wilanowskim osiedlu da się scalić w jedno.

Zadałam sobie dwa pytania:

Czy da się połączyć dwa sąsiadujące mieszkania w jedną spójną całość?

Czy nowe mieszkanie bedzie w pełni odpowiadało potrzebom czteroosobowej rodziny?


Rozwiązania:

Przygotowałam dwa rozwiązania układu połączonych mieszkań (projekt funkcjonalny) z których przyszli inwestorzy wybrali jedno. Po ustaleniu szczegółów aranżacji i wykończenia wykonaliśmy wizualizacje poszczególnych wnętrz i rozpoczęliśmy współpracę z deweloperem nad wprowadzeniem tzw zmian lokatorskich. Inwesorzy od dewelopera mieli odebrać dwa odrębne mieszkania i połaczyć je potem w jedno we własnym zakresie.

Moim zadaniem było tak zaprojektować oba wnętrza aby zminimalizować późniejsze zmiany.

Deweloper na podstawie przygotowanego przeze mnie projektu wprowadził zmiany w obu sąsiadujących mieszkaniach.

Po odebraniu mieszkań przystąpiliśmy do prac budowlano-wykończeniowych. Na szczęscie obyło się bez większych zmian w układzie mieszkań. Skończylo sie na wyburzeniu krótkiej ściany oddzielającej mieszkania i dostawieniu kilku ścianek działowych.

Efektem naszej pracy jest proste i nowoczesne wnętrze w pełni dostosowane do potrzeb rodziny z dziećmi.